כללי עבודה במערכת הפורומים של מועדון ה- CJ והסופה הישראלי.

מפגשים וארועים של המועדון

המנהלים: lior, חבר הנהלת המועדון

כללי עבודה במערכת הפורומים של מועדון ה- CJ והסופה הישראלי.

הודעהעל ידי הנהלת פורום מועדון ה- CJ » ד' אוגוסט 05, 2009 5:32 pm

ברוכים הבאים למערכת הפורומים של מועדון ה- CJ והסופה הישראלי העומדת לרשותכם

במערכת הפורומים שלנו יש מספר תנאים שאנו מבקשים מהמשתתפים לעבוד לפיהם:
* באופן כללי, נבקשכם לדון באופן מתורבת ובשפה נעימה כדי שכולם יוכלו להנות ולהפיק את המירב מהפורומים. אין להשתמש בניבולי פה, ואין להשתמש בפורום כבמה לנושאים שאינם קשורים לעניין שלשמו הוקם הפורום.
* אנא הקפידו על כותרת מדוייקת וקשורה לעניין. כותרת כגון "דחוף" או "למכירה" או "יש לי בעיה" אינה מדוייקת דייה ותטעה את ציבור הגולשים. הקדישו דקה וכתבו במילים ספורות כותרת שתואמת את תוכן השרשור.
* אנא המנעו מתגובות שאינן קשורות לנושא. אם אין לכם מה להגיב, אל תגיבו... למחבר השרשור יש כוונה לשמוע תגובות עינייניות...
* אם פתחתם שרשור והוא גולש לנושא אחר, אנא הקפידו לשרשר מחדש את הנושא החדש על מנת שיהיה קל יותר למשתמשים לעקוב אחרי הנושאים ולבצע חיפושים ביתר יעילות.
* כדי לייעל את השימוש שלכם בפורום ולא לחזור על נושאים שכבר נידונו, אנו ממליצים לפני העלאת שרשור חדש לבצע חיפוש כדי למצוא שרשורים קודמים בנושא. התחילו בחיפוש מדוייק עבור הנושא אותו אתם מחפשים ולאט לאט הרחיבו את הנושא עד שתמצאו את מבוקשכם.
במידה ומצאתם שרשור בנושא, תוכלו להמשיך אותו (כן, גם אם הוא ישן מאוד...) ובכך להעלותו לראש טבלת השרשורים ו"להחיות" את השרשור.
* לאחר שרשמתם הודעה, מומלץ ורצוי להשתמש בלחצן התצוגה המקדימה לפני שאתם מפרסמים את ההודעה. אנא הקדישו עוד שניה לקריאה ומעבר על הודעתכם כדי לוודא שהיא כתובה באופן שרציתם.

מעבר על כללי הפורום עלול לגרום למחיקת ההודעה הרלוונטית ואף לנקיטת צעדים חמורים מכך. איננו רוצים או מעוניינים להגיע לכדי כך, אך אנו שומרים את הזכות לעשות זאת במידה ונידרש.
מטרת הפורום הוא העשרת הידע, העמקת הקשר עם המועדון והחברים בו וצינור של קשר בין המועדון לחברים ובינם לבין עצמם. לשם כך הוקם הפורום. למענכם ובשבילכם. אנא, אל תפגעו בו.

לכל פורום במערכת הפורומים שלנו יש ייעוד ומיקוד. אנא הקפידו על שמירה על כלל זה. הקפידו על הנושאים המדוברים והקפידו למקד את התגובות באופן רלוונטי.
* בפורום כללי תוכלו להעלות שרשורים ושאלות ולהעלות תגובות לשאלות של אחרים תוכלו לדבר בפורום זה (כמעט...) על כל נושא שתבחרו.
* בפורום סיפורי ג'יפים תוכלו להעלות את סיפור הג'יפ שלכם. כיצד הוא הגיע אליכם ומה הגלגולים שהוא עבר ועובר אצלכם.
מומלץ להעלות תמונות ולספר בהרחבה. אין לדון כאן בנושאים טכניים (לטובת זה קיימים הפורומים הטכניים השונים). כאן תוכלו פשוט לספר על הג'יפ שלכם ולחזור ולעדכן את השרשור במשך הזמן וכך לשתף את כולם בחוויה שלכם לאורך הזמן.
* בפורום טיולים תוכלו ליזום טיול, להזמין חברים או להצטרף לטיול שהעלה מישהו אחר. תוכלו גם סתם לפרסם טיול או מסלול יפה שעשיתם.
* בפורום ניווט ומקמ"ש (מכשירי קשר) תוכלו לדון בנושאים טכניים או סתם שאלות תפעול והבנה בנושא מכשירי קשר, מחשבים ותוכנות ניווט שמשמשות אותנו.
* בפורומים הטכניים תוכלו להעלות שאלות ולהגיב בנושאים טכניים בלבד! אילו הם אינם פורומים חברתיים, אילו הם פורומים טכניים.
* בפורומים של המועדון תוכלו לקרוא על מפגשים וארועים מתוכננים, כמו גם להגיב עליהם. גם כאן אנו מבקשים למקד את התגובות שלכם ולהגיב כשיש לכם מה לתרום ולא סתם על מנת להגיב... לא תוכלו לפתוח כאן שרשורים חדשים, אך תוכלו גם תוכלו להגיב במידה ותרצו.
* בפורומים של קניה ומכירה תוכלו להציע משהו למכור או להתעניין באשר למודעה שאחרים העלו. בפורום זה יש כללים ברורים שיש לנהוג לפיהם; ראשית, כאשר מפרסמים מוצר, יש לפרט כמה שיותר כדי להקל על הרוכשים הפוטנציאלים. בנוסף, העלאת תמונה של המוצר יכולה לתרום רבות לתהליך המכירה, אך אינה חובה. יחד עם זאת, חובה לפרסם מחיר מבוקש וכיצד ליצור עמכם קשר- עדיף מספר טלפון. הודעה ללא מחיר ו/או מספר טלפון תימחק ע"י מנהלי הפורום!! שנית, למגיבים- מקדו את תגובותיכם ורישמו אך ורק דברים רלוונטיים לנושא המכירה. כל הודעה אחרת פשוט תמחק ללא התראה. אם המוכר לא פרסם תמונה- זכותו. לכן אין צורך לבקש תמונה. לשם כך יש טלפון והודעה פרטית. פורום מכירה וקניה אינו פורום התמקחות ועסקאות. אם יש לכם הצעה מפתה למוכר או לקונה אתם מוזמנים ליצור איתו קשר טלפונית או דרך הודעה פרטית.
* בפורום פרסום יש לפרסם רק נותני שרות או מוצרים מיוחדים לחברי המועדון. פורום זה אינו מיועד למכירת מוצרי יד-שניה או למי שרוצה למכור מוצר ספציפי מסויים (בשביל זה יש פורום מכירה וקניה). כאן יפרסמו או יפורסמו בעלי עסקים.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות לנעול שרשורים או להעביר שרשורים לפורומים אחרים, ותשתדל אף לספק הסבר במידת האפשר.

כיצד להעלות תמונות, סרטונים או קבצים לפורום:
ישנן שתי דרכים לעשות זאת.
1. ניתן בקלות להוסיף תמונה או קובץ לפורום ע"י השימוש בכרטיסיה שנמצאת בתחתית החלון כשכותבים הודעה חדשה או כשרושמים תגובה. יש להכנס לכרטיסיה "צירוף קובץ" (שנמצאת בתחתית העמוד) ושם ללחוץ על Browse ולהטעין את הקובץ לפורום ישירות מהמחשב שלכם. כאן קיימת מגבלה של נפח: מקסימום 2MB.
במידה ואתם לא רואים את הכרטסת, ולפני כתיבת התגובה עצמה, אנא לחצו על הלחצן "שלח תגובה" שנמצא למטה מצד ימין וזה יעביר אותכם לחלון עם אפשרויות נוספות בעת שליחת ההודעה, ומתחתיו, למטה, תוכלו לראות את הכרטיסיה של צרוף קבצים. אופציה זו מאפשרת להעלות מגוון של סוגי קבצים כגון PDF או TWL ועוד.
2. כאשר כותבים הודעה חדשה או תגובה לשרשור קיים, ניתן להוסיף תמונות (ותמונות בלבד באופציה זו) דרך לינק מהיר בתחתית ההודעה שאתם רושמים, באמצעות האתר של IMAGESHACK. לחצו למטה על הלחצן שכתוב עליו Browse דרך הלינק תוכלו להעלות תמונה ישירות מהמחשב לאתר. לאחר שעלתה התמונה, תופיע לכם רשימה של לינקים. כעת, כל שנותר הוא להעתיק את הלינק שמסומן כ- thumbnail for forums להודעה אותה אתם רושמים. באופציה זו, אתם יכולים להעלות תמונה בכל גודל שתרצו, בהתאם למגבלות של IMAGESHACK ואילו בפורום יראו את התמונה כתמונה מוקטנת וכשילחצו על התמונה יראו אותה בגדול. אתם יכולים להרשם בחינם לאתר של IMAGESHACK וכך לנהל את כל התמונות שתעלו לשם. במידה והשרות דורש תשלום, ניתן להשתמש בשרותים של אתר חיצוני אשר מאפשר לכם להעלות תמונה ומייצר עבורכם לינק אשר אותו תדביקו בפורום.

כדי להעלות סרטונים, ניתן להשתמש באתר: http://www.youtube.com
לאחר תהליך רישום קצרצר, תוכלו להעלות לשם סרטונים באורך של 10 דקות או 1 גיגה ואף מעבר לכך. לאחר שהעלתם את הסרטון ל- YouTube תוכלו לרשום את הלינק שלו בהודעה וכך יוכלו כולם להגיע אליו.
תוכלו אף להשתמש בלחצן ה- youtube על מנת להפוך את הלינק למסגרת שבה רואים את הסרטון מתוך העמוד של הפורום. לצורך כך יש לדאוג שהלינק הוא של youtube.com בלבד (ולא youtu.be למשל), לסמן אותו בכחול ואז ללחוץ על הלחצן youtube שנמצא מעל תיבת הכתיבה של ההודעה.

כיצד להעלות סמלון אישי:
כנסו ל- "לוח בקרה למשתמש" בחרו בכרטסת "פרופיל" ובצד ימין "ערוך סמל אישי".
בשורה שבה רשום "העלה מהמחשב שלי", ליחצו על Browse והכניסו את מיקום התמונה ישירות מהמחשב שלכם על מנת להעלות לאתר המועדון.
חשוב מאוד: קיימת מגבלה של גודל 80X80 פיקסל בסמלון האישי ומגבלה של משקל- עד 30 קילובייט כך שתצטרכו להקטין אותו לפני שתעלו אותו.

שאלות נוספות ותמיכה טכנית בפורום:
במידה ויש לכם שאלות נוספות או בעיות שונות הקשורות לתפעול הפורום אתם מוזמנים להכנס, לעיין ובמידה ולא מצאתם תשובה- לכתוב את שאלתכם, בשרשור התמיכה בפורום

אנא, שימרו על כללי הפורום כדי שכולם יוכלו להפיק ממנו את המירב.

אם ברצונכם לדעת עוד על המועדון, מטרותיו ומקימיו, אתם מוזמנים לעיין ב"אודות מועדון ה- CJ והסופה הישראלי" שנמצא בעמוד הבית של האתר:
http://www.cjclub.co.il/index.php/about-cjclub

בתודה,

הנהלת פורום המועדון.
סמל אישי של המשתמש
הנהלת פורום מועדון ה- CJ
Site Admin
 
הודעות: 287
הצטרף: ו' אוגוסט 19, 2005 11:59 pm

חזור אל מפגשים וארועים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים