תפריט ראשי

חפש באתר

באנר
PDF הדפסה דוא

 

התקנת קיט קפיצים BDS בגובה 4" ל-CJ

כתבתו של ליאור לבנת.

 

הפעם נדון בהתקנה של קיט קפיצים ל- CJ של חברת BDS האמריקאית, שמיובא ע"י חברת 4X4pro המייבאים מגוון גדול של מוצרים מיצרנים שונים ומעניקים הנחה לחברי המועדון בלבד.

מדובר על קיט מלא, הכולל את הרכיבים הבאים:

 1. 4 קפיצים + תותבים (בושינגים).
 2. 4 בולמי שמן + גומיות (גרמושקות) ותותבים.
 3. קלינים לתיקון זוויות הסרן האחורי.
 4. חבקים (U-bolts) לסרנים.
 5. זרוע פיטמן מונמכת.
 6. שני צינורות ברקס קדמיים וצינור ברקס אחורי, שזורים וארוכים.
 7. קיט הנמכה לטרנספר.
 8. זרועות מתנתקים למוט מייצב- Quick Disconnect.

 

למה קיט קפיצים של BDS?

לשאלה טובה, תשובה טובה...

יש מספר סיבות טכניות עיקריות ללכת על קיט הקפיצים הספציפי הזה לטעמי:

 • הסיבה העיקרית לדעתי היא העובדה שלקפיץ יש קונטרה-מאיה, או כפי שהאמריקאים קוראים לזה- Military Wrap. מדובר על אותו עלה העוטף לחלוטין את העלה המרכזי של הקפיץ (המאיה) ומהווה לו חיזוק ואבטחה במקרה של שבר. זה מאפיין שלא קיים בשום קיט שנמכר בארץ, פרט לקפיצים המקוריים! מבחינתי זה מה שעושה את ההבדל... כמו-כן, הקיט מיובא עם עלה אחורי נוסף לרכבים ארוכים, סגורים או שלוקחים משקל מאחור.
 • סיבה נוספת היא הגישה של החברה היצרנית ושל היבואן בארץ. מבחינת היצרן- הוא נותן אחריות מאוד מקיפה. במקרה של שבר, למשל, הם מאוד מעוניינים לדעת איך הצלחתם לשבור את הקפיץ כדי שהם יוכלו להשתפר. הם מהנדסים את המוצרים ברמה גבוהה ותוך שימת לב לפרטים. חשוב להם לדעת ולהבין איך פיתחתם את הכשרון לשבור את הקפיץ שלהם... היבואן בארץ נוהג באותו הכיוון. הוא יתן שרות בהתאם למדיניות של היצרן ומחזיק חלפים במלאי.
 • דבר נוסף שחשוב לדעתי הוא נושא החשיבה על הפרטים הקטנים וחדשנות. קחו לדוגמה את הניתוק המהיר של המוט המייצב. מדובר על פטנט של BDS לניתוק המוט המייצב. תוכלו לראות זאת בסרט. פשוט אהבתי!!
 • ונקודה אחרונה- הקיט מבוסס על נדנדות (שאקלים) מקוריות. במקרה הזה הותקנו נדנדות מקוריות של YJ, אבל זה יתרון גדול בכך שהגובה של הקיט למעשה מגיע מהקפיצים ולא מהנדנדות וזה יתרון ביציבות של הרכב ובהתנהגות שלו.

 

את ההתקנה עצמה תוכלו לראות בסרטון המצורף. חשוב לציין שצריך לבצע התקנה של צנרת הבלמים באופן מקצועי (מה שאינו מופיע בסרטון).

מבחינת חווית הנסיעה, מדובר על שיפור ניכר בנסיעה בכביש ובנסיעה בשטח, נוחות מבחינת העבודה עם הניתוק של המוט המייצב ושדרוג במהלכי המתלה.

בקיצור- מומלץ!!

עלות הקיט כולו- 6500ש"ח + מע"מ. לחברי המועדון בלבד יש הנחה של 10%.

ליאור.

 

 

 
 

המועדון בפייסבוק